MS86L-F02-R
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
BEACON 86MM FLASH 24V RED
Catalog
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
DataSheet
MS86L-F02-R PDF
Type Description
Series:MS86L
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Complete Unit
Number of Stacks:1
Lamp Type:LED
Light Color:Red
Function:Flashing, Steady
Voltage - Supply:24VAC/DC
Features:Stud Mounting
Termination Style:Wire Leads
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C