ATS11-21D
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
TIMER 10H DPDT(2C) 24VAC/DC
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
ATS11-21D PDF
Type Description
Series:ATS
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Relay Type:-
Function:Programmable (Multi-Function)
Circuit:DPDT (2 Form C)
Delay Time:0.1 Sec ~ 10 Hrs
Contact Rating @ Voltage:3A @ 250VAC
Voltage - Supply:24VAC/DC
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)