HAA14QM24
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
RELAY TIME DELAY 100HRS 8A 250V
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
HAA14QM24 PDF
Type Description
Series:HAA
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Socketable
Relay Type:Mechanical Relay
Function:On-Delay
Circuit:4PDT (4 Form C)
Delay Time:0.1 Sec ~ 100 Hrs
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC
Voltage - Supply:24 ~ 240VAC/DC
Termination Style:Plug In, 14 Pin