PMH-30M-DC12V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN ANALOG
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
PMH-30M-DC12V PDF
Type Description
Series:PMH
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Socketable
Relay Type:Mechanical Relay
Function:On-Delay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Delay Time:0.15 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:7A @ 250VAC
Voltage - Supply:12VDC
Termination Style:Plug In, 8 Pin (Octal)