843441AM-100LF
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC CLK GEN SAS/SATA 8SOIC
Catalog
Clock/Timing - Application Specific
DataSheet
843441AM-100LF PDF
Type Description
Series:FemtoClock®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
PLL:Yes
Main Purpose:SAS, SAS-2, SATA CPU
Input:Crystal
Output:LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:1
Differential - Input:Output:No/Yes
Frequency - Max:100MHz
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)