CY25200KFZXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
NO WARRANTY
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
CY25200KFZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Type:Fanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator
PLL:Yes with Bypass
Input:Clock, Crystal
Output:VDDL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:6
Differential - Input:Output:No/No
Frequency - Max:200MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)