SI5347A-B-GM
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
SI5347A-B-GM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:-
PLL:Yes
Input:LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal
Output:CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:5:8
Differential - Input:Output:Yes/Yes
Frequency - Max:712.5MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.47V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C