CDC421A100RGET
Description
CDC421A100 FULLY INTEGRATED FIXE
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
CDC421A100RGET PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Clock Generator
PLL:Yes
Input:LVCMOS, Crystal
Output:LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:1
Differential - Input:Output:No/Yes
Frequency - Max:100MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C