NB3N15552MNTXG
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC CLK GEN VCXO LVPECL 20QFN
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
NB3N15552MNTXG PDF
Type Description
Series:PureEdge™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
PLL:Yes
Input:Crystal
Output:LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:1
Differential - Input:Output:No/Yes
Frequency - Max:155.52MHz
Divider/Multiplier:No/Yes
Voltage - Supply:2.97V ~ 3.63V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C