MAX3670EGJ-T
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC CLOCK GENERATOR PREC 32QFN
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
MAX3670EGJ-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Clock Generator
PLL:No
Input:Clock
Output:LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:2:2
Differential - Input:Output:Yes/Yes
Frequency - Max:670MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:3.3V, 5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C