844002AGLF
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SYNTHESIZER 2LVDS 20-TSSOP
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
844002AGLF PDF
Type Description
Series:FemtoClock®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Frequency Synthesizer
PLL:Yes with Bypass
Input:LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output:LVDS
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:2:2
Differential - Input:Output:No/Yes
Frequency - Max:226.66MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)