SL23EP05SC-1H
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
IC BUFFER 220MHZ 5CH 3.3V 8SOIC
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
SL23EP05SC-1H PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:-
PLL:Yes
Input:Clock
Output:LVCMOS
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:5
Differential - Input:Output:No/No
Frequency - Max:220MHz
Divider/Multiplier:Yes/Yes
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)