M2061-11I622.0800T
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
M2061-11I622.0800T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
PLL:Yes
Input:LVCMOS, LVDS, LVPECL
Output:LVPECL
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:2:2
Differential - Input:Output:Yes/Yes
Frequency - Max:622.08MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C