X9258TV24Z-2.7
DataSheet
X9258TV24Z-2.7 PDF
Type Description
Series:XDCP™
Package:Tube
Part Status:Active
Taper:Linear
Configuration:Potentiometer
Number of Circuits:4
Number of Taps:256
Resistance (Ohms):100k
Interface:I²C
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:±2.7V ~ 5.5V
Features:Selectable Address
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):±300ppm/°C
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:24-TSSOP
Package / Case:24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C