X9409WV24I-2.7T2
Description
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24TSSOP
DataSheet
X9409WV24I-2.7T2 PDF
Type Description
Series:XDCP™
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Taps:64
Resistance (Ohms):10k
Interface:I²C
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Features:Selectable Address
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):±30ppm/°C
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:24-TSSOP
Package / Case:24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C