X9317UM8-2.7
Description
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8MSOP
DataSheet
X9317UM8-2.7 PDF
Number of Taps:100
Resistance (Ohms):50k
Interface:Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Features:-
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):±300ppm/°C
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:8-MSOP
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C