X9420YV14-2.7T1
Description
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 14TSSOP
DataSheet
X9420YV14-2.7T1 PDF
Type Description
Series:XDCP™
Package:Tape & Reel (TR)
Configuration:Potentiometer
Number of Circuits:1
Number of Taps:64
Resistance (Ohms):2.5k
Interface:SPI
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:±2.7V ~ 5.5V
Features:Selectable Address
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):±300ppm/°C
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:14-TSSOP
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C