X9317TV8Z-2.7
Description
IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOP
DataSheet
X9317TV8Z-2.7 PDF
Number of Taps:100
Resistance (Ohms):100k
Interface:Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Features:-
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):±300ppm/°C
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:8-TSSOP
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C