TMS320C25FNL50
Description
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 16-BIT
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
TMS320C25FNL50 PDF
Type Description
Series:TMS320C2x
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Fixed Point
Interface:Serial Port
Clock Rate:50MHz
Non-Volatile Memory:ROM (8kB)
On-Chip RAM:1kB
Voltage - I/O:5.00V
Voltage - Core:5.00V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)