TMS320C6413ZTSA500
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA
DataSheet
TMS320C6413ZTSA500 PDF
Type Description
Series:TMS320C6410/12/13/18
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Fixed Point
Interface:Host Interface, I²C, McASP, McBSP
Clock Rate:500MHz
Non-Volatile Memory:External
On-Chip RAM:288kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.20V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TC)