TMS32C6205DZWTA200
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC DSP FIXED POINT 288-BGA
DataSheet
TMS32C6205DZWTA200 PDF
Type Description
Series:TMS320C62x
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Fixed Point
Interface:McBSP, PCI
Clock Rate:200MHz
Non-Volatile Memory:External
On-Chip RAM:128kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.50V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TC)