DSP56311VF150R2
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-BGA
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
DSP56311VF150R2 PDF
Type Description
Series:DSP56K/Symphony
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Fixed Point
Interface:Host Interface, SSI, SCI
Clock Rate:150MHz
Non-Volatile Memory:ROM (576B)
On-Chip RAM:384kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.80V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)