AT94K05AL-25AQC
Description
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 100TQFP
DataSheet
AT94K05AL-25AQC PDF
Type Description
Series:FPSLIC®
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Type:8-Bit AVR
Speed:25 MHz
Interface:I²C, UART
Program SRAM Bytes:4K-16K
FPGA SRAM:2kb
EEPROM Size:-
Data SRAM Bytes:4K ~ 16K
FPGA Core Cells:256
FPGA Gates:5K
FPGA Registers:436
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:0°C ~ 70°C