A42MX36-FPQG208
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FPGA 176 I/O 208QFP
DataSheet
A42MX36-FPQG208 PDF
Package:Tray
Part Status:Active
Total RAM Bits:2560
Number of I/O:176
Number of Gates:54000
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V, 4.75V ~ 5.25V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)