TE0712-02-200-2I
Description
IC MOD ARTIX7 A200T 200MHZ 1GB
DataSheet
TE0712-02-200-2I PDF
Type Description
Series:TE0712
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Module/Board Type:FPGA Core
Core Processor:Artix-7 A200T
Co-Processor:-
Speed:200MHz
Flash Size:32MB
RAM Size:1GB
Connector Type:Samtec LSHM
Size / Dimension:1.97" x 1.57" (50mm x 40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C