
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 16C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O: | 13 |
| Program Memory Size: | 3.5KB (2K x 14) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | 128 x 8 |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 18-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC16CE625-04E/SO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 384KB MROM 120LQFP
IC MCU 8/16BIT 64KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY