
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78K0R/Kx3-L (USB) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 78K/0R |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 43 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LFBGA |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UPD78F1026F1-AN9-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LFQFP
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
HANDLE INSTR RND .156"DIA ALUM
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LFBGA
MICRO 21C S 18" WHT JACKS NI