
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 15 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 6x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 25-WFLGA |
| Supplier Device Package: | 25-WFLGA (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F1018EALA#W0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 80TQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 48HVQFN
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.75"
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 25WFLGA