
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16F MB90220 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16F |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 102 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 120-BQFP |
| Supplier Device Package: | 120-PQFP (28x28) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90224PF-GT-XXX-BND is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT
IC MCU 8BIT 16KB MROM 30SSOP
IC MM MCU
FIXED IND 6.8UH 350MA 400 MOHM
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V
IC CPLD 36MC 10NS 48CSP
IC MCU 16BIT 96KB MROM 120PQFP