MPC850DEVR50BU
Description
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
DataSheet
MPC850DEVR50BU PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:50MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:USB 1.x (1)
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)