SCF5250LPV100
Description
MICROPROCESSOR, 32-BIT, 100MHZ,
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
SCF5250LPV100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:Coldfire V2
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:100MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:SDRAM
Graphics Acceleration:-
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (TA)