MC68302CAG16VC
Description
INTEGRATED MULTIPROTOCOL MICROPR
DataSheet
MC68302CAG16VC PDF
Part Status:Active
Core Processor:M68000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Speed:16MHz
Co-Processors/DSP:Communications; RISC CPM
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)