MPC853TZT100A
Description
RISC MPU, 32-BIT, 100MHZ
DataSheet
MPC853TZT100A PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:100MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)