MC7447AVU867NB
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU MPC74XX 867MHZ 360FCCBGA
DataSheet
MC7447AVU867NB PDF
Type Description
Series:MPC74xx
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Core Processor:PowerPC G4
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:867MHz
USB:-
Voltage - I/O:1.8V, 2.5V
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)