MC68SEC000AA16
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU M680X0 16MHZ 64QFP
DataSheet
MC68SEC000AA16 PDF
Type Description
Series:M680x0
Package:Tray
Part Status:Last Time Buy
Core Processor:EC000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:16MHz
USB:-
Voltage - I/O:3.3V, 5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)