MC68EN360CVR25L
Description
QUICC, ETHRN
DataSheet
MC68EN360CVR25L PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Core Processor:CPU32+
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)