MCIMX6S5EVM10AC
Description
IC MPU I.MX6S 1.0GHZ 624MAPBGA
DataSheet
MCIMX6S5EVM10AC PDF
Type Description
Series:i.MX6S
Package:Tray
Part Status:Active
Core Processor:ARM® Cortex®-A9
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:1.0GHz
USB:USB 2.0 + PHY (4)
Voltage - I/O:1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C (TJ)