MPC860PCZQ50D4-NXP
Description
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC
DataSheet
MPC860PCZQ50D4-NXP PDF
Type Description
Series:MPC86xx
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:50MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C (TJ)