MPC603RRX266LC
Description
32-BIT, 266MHZ, CMOS, CBGA255
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
MPC603RRX266LC PDF
Type Description
Series:MPC6xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:PowerPC 603e
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:266MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)