MC68LC040FE40A
Description
MICROPROCESSOR, 32 BIT, MC68000
DataSheet
MC68LC040FE40A PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:68040
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:40MHz
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)