TG80960JA3V25
Description
RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT, 25M
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
TG80960JA3V25 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:i960
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 100°C (TC)