MC68030RC25C
Description
MPU, 32-BIT, HCMOS, CPGA128
DataSheet
MC68030RC25C PDF
Type Description
Series:M680x0
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:68030
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)