KU80960CA25
Description
32-BIT, 25MHZ, MOS, PQFP196
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
KU80960CA25 PDF
Type Description
Series:i960
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Core Processor:i960
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 100°C (TC)