MPC880VR133
Description
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC
DataSheet
MPC880VR133 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:133MHz
USB:USB 2.0 (1)
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)