FW80960VH100
Description
MPU I960 PROCESSOR RISC 32-BIT
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
FW80960VH100 PDF
Type Description
Series:i960
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Core Processor:i960
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:100MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TC)