MC68360CAI25L
Description
QUICC COMMUNICATIONS CONTROLLER,
DataSheet
MC68360CAI25L PDF
Part Status:Active
Core Processor:CPU32+
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)