NG80386SXLP20
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
IC MPU I386 20MHZ 100QFP
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
NG80386SXLP20 PDF
Type Description
Series:i386
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:Intel386 SX
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:20MHz
Co-Processors/DSP:Math Engine; Intel387 SX
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 100°C (TC)