
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | DPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:2 |
| Number of Circuits: | 2 |
| On-State Resistance (Max): | 480mOhm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 40mOhm |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 1.8V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 30ns, 17ns |
| -3db Bandwidth: | 29MHz |
| Charge Injection: | 70pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 58pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 200pA (Typ) |
| Crosstalk: | -99dB @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 |
Current price of ADG888YRUZ-REEL7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SPST ANALOG SWITCH
IC SWITCH QUAD CMOS 16TSSOP
QUAD, SPST ANALOG SWITCH
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
IC SWITCH DUAL DP4T 16TSSOP
DC DC CONVERTER 10V 50W