TS12A4515DRG4
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC SWITCH SPST 8SOIC
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
TS12A4515DRG4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Switch Circuit:SPST - NC
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
Number of Circuits:1
On-State Resistance (Max):10Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
Voltage - Supply, Single (V+):2.7V ~ 12V
Voltage - Supply, Dual (V±):-
Switch Time (Ton, Toff) (Max):75ns, 45ns
-3db Bandwidth:520MHz
Charge Injection:-11.5pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):7.5pF, 7.5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max):1nA
Crosstalk:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)