
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 8:1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| On-State Resistance (Max): | 350Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 7Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 4.5V ~ 36V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±4.5V ~ 18V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 250ns, 200ns |
| -3db Bandwidth: | - |
| Charge Injection: | 80pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 1.6pF, 11pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 500pA |
| Crosstalk: | -92dB @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MAX354CWE+T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SWITCH DUAL SPDT 10UMAX
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC
IC SWITCH DUAL SPDT 16DIP
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC
FIXED IND 8UH 7.5A 11.7 MOHM SMD